PO nie chce komisji śledczej ws. Amber Gold

O powołanie sejmowej komisji śledczej ws. afery Amber Gold wnioskują PiS, SP i SLD. Przeciwna jest cały czas PO. Także przedstawiciele kancelarii prezydenta Bronisława Komorowskiego nie kryją dezaprobaty dla pomysłu. Wszystko zależy teraz od głosów PSL -u.

 

Przedstawiciele sojuszu zapowiadają jednak, że jeżeli taka komisja nie powstanie to złożą wniosek o likwidacje instytucji komisji śledczych.       Poseł Marek Suski – stwierdził, że powołanie komisji jest uzasadnione, co nie jest na rękę PO. Pomysł SLD jak dodał poseł jest nieudany.

 

 „Usunięcie takiej komisji w jakimś stopniu utrudni dojście do prawdy, stąd też ten  wniosek jest całkowicie chybiony”- powiedział poseł Marek Suski.

Posłowie PiS wiążą obecny wniosek lewicy z aferą Rywina, gdzie komisja doprowadziła do wstrząsów na scenie politycznej.

 

 „Przypomnijmy, że szef SLD Leszek Miller wypadł z życia politycznego na wiele lat. Ta formacja została zdziesiątkowana po tym, co pokazała „komisja rywinowska”. Nie dziwi więc niechęć do komisji śledczej, jako do instytucji przewidzianej przez konstytucję. To są ludzie, którym gilotyna obcięła obie nogi” – powiedział poseł Przemysław Wipler.

 

 

Wypowiedź posła Przemysława Wiplera

Pobierz Pobierz

 

RIRM
drukuj