fot. PAP/Radek Pietruszka

Warszawa: wybuch gazu w wieżowcu w centrum – ewakuowano 65 osób

65 osób ewakuowano w wyniku wybuchu gazu, do którego doszło dziś rano w 10-piętrowym budynku w centrum Warszawy. Jedna osoba z poparzeniami trafiła do szpitala – poinformował rzecznik komendanta głównego PSP st. bryg. Paweł Frątczak.

Do wybuchu gazu doszło w jednym z mieszkań na trzecim piętrze budynku przy Śliskiej ok. godz. 4.30. W wyniku tego doszło tam do pożaru.

W wyniku eksplozji uszkodzona została również szklana elewacja sąsiedniego budynku biurowego Rondo 1.

„Biorąc pod uwagę siłę eksplozji i skutki (…), bo tam zostały uszkodzone również instalacje wodociągowe i elektryczne, a zarazem zniszczenie szklanej elewacji budynku biurowego Rondo 1 na przeciwko tego budynku mieszkalnego, to może świadczyć, że był to wybuch gazu” – powiedział Frątczak.

Jak podał, jedna osoba została ranna – to trzydziestokilkuletni mężczyzna, który z poparzeniami, przytomny został przewieziony do szpitala. Strażacy musieli ewakuować 64 pozostałe osoby, które przebywały w budynku w momencie, kiedy doszło do pożaru.

Rzecznik poinformował, że na miejscu zdarzenia jest 14 zastępów Państwowej Straży Pożarnej. Pożar został już ugaszony. Obecnie żaden z lokatorów nie może jednak wrócić do mieszkania – zaznaczył Frątczak.

PAP/RIRM

drukuj