fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

Nawałnica nad Warszawą

Przez Warszawę przeszła nawałnica. Miasto zostało częściowo zalane. Straż Pożarna odnotowała w sumie 450 zgłoszeń. W stolicy ponownie interweniował rząd.

Zalane drogi, ulice, domy i piwnice w blokach. Po gwałtownej ulewie w Warszawie doszło do podtopienia stolicy i jej częściowego paraliżu. Woda przedostała się do niektórych urzędów oraz na Dworzec Centralny PKP.

Najbardziej ucierpiało pięć dzielnic: Śródmieście, Mokotów, Żoliborz, Ochota i Praga Północ. W niektórych miejscach woda ze studzienek wybijała na metr w górę, z powodu niedrożności warszawskiej kanalizacji.

Straż Pożarna musiała interweniować w sumie 450 razy. Premier Mateusz Morawiecki zobowiązał służby do maksymalnej mobilizacji przy usuwaniu podtopień w stolicy. Zwołał spotkanie w Kancelarii Premiera, w którym udział wzięli przedstawiciele służb, a także minister spraw wewnętrznych i administracji i wojewoda mazowiecki. [czytaj więcej]

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zwołał posiedzenie sztabu kryzysowego. Nie brał w nim jednak udziału. Z ratusza płynie sygnał, że sytuacja jest ustabilizowana.

 

TV Trwam News

drukuj