fot. PAP/Adam Warżawa

Prezydent RP: Polska jest u progu wielkiego boomu inwestycyjnego

Polska jest u progu wielkiego boomu inwestycyjnego – mówił prezydent Andrzej Duda, który w poniedziałek spotkał się z mieszkańcami Starogardu Gdańskiego. Prezydent deklarował, że chce Polski, która ma ofertę dla ludzi młodych.

Prosto ze swojego wieczoru wyborczego prezydent Andrzej Duda wyruszył w dalszą trasę po kraju. W poniedziałek przebywał w województwach: kujawsko-pomorskim i pomorskim. Po Toruniu i Brodnicy dotarł na spotkanie z mieszkańcami Starogardu Gdańskiego. Prezydent Andrzej Duda dziękował mieszkańcom za udział w wyborach. Prosił o wsparcie.

– Wierzę, że dzięki Państwa wsparciu, dzięki Państwa determinacji, ja ten wyścig wygram i będę prezydentem Rzeczpospolitej na drugą kadencję. Proszę Państwa o wsparcie – mówił Andrzej Duda.

Za dwa tygodnie – jak mówił prezydent – Polacy opowiedzą się za tym, jakiej Polski chcą.

– W tej chwili sprawa jest bardzo prosta. Bardzo proszę, żeby każdy sobie porównał Polskę w latach 2008-2015 i Polskę w latach 2015-2020. Jak mu się żyło wtedy, pod rządami PO, której wiceprzewodniczącym jest Rafał Trzaskowski i który był w rządzie Donalda Tuska i Ewy Kopacz, i który prowadził kampanię Hanny Gronkiewicz-Waltz w Warszawie, a dzisiaj z ramienia PO jest prezydentem Warszawy – zauważył prezydent.

Andrzej Duda przypomniał, że to z jego inicjatywy przywrócono poprzedni wiek emerytalny. W trakcie jego pięcioletniej prezydentury wprowadzono między innymi program „500 plus”, 13. emeryturę, zerowy podatek dochodowy dla osób do 26. roku życia czy obniżono podatek w pierwszej grupie podatkowej do 17 procent.

– Robiliśmy pozytywne działania dla każdego pokolenia – dla dzieci, rodziców, dla młodych i dla seniorów – wskazał Andrzej Duda.

Jak podkreślał prezydent, teraz przyszedł czas na wielki ruch inwestycyjny. Andrzej Duda zapowiedział budowę metropolitarnej obwodnicy Trójmiasta. Będzie ona realizowana ze środków budżetu centralnego.

– Chcę Państwa poinformować, że rozmawiałem na ten temat z ministrem Andrzejem Adamczykiem, ministrem infrastruktury, i mam jego zobowiązanie, że obwodnica będzie zrealizowana w wariancie, który był uzgodniony i zaakceptowany przez mieszkańców Starogardu Gdańskiego – oświadczył prezydent.

Prezydent zobowiązał się także do powstania Funduszu Inwestycji Lokalnych.

– By samorządy miały pieniądze na wkład własny i mogły korzystać z różnego rodzaju programów, także te mniejsze samorządy. Z programów europejskich idą do nas ogromne fundusze z kolejnej europejskiej perspektywy finansowej. Nie wykorzystać ich na rozwój infrastrukturalny kraju – byłoby grzechem, którego następne pokolenia, by nam nie wybaczyły – podkreślił Andrzej Duda.

Druga tura wyborów prezydenckich odbędzie się za dwa tygodnie – 12 lipca.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl