fot. PAP/Rafał Guz

R. Trzaskowski nadal chce być prezydentem stolicy

Wszystko wskazuje na to, że prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski będzie ubiegał się o reelekcję. Jak sam zapowiedział, nie będzie starał się o przywództwo w Platformie Obywatelskiej.

W 2023 roku Warszawa znów będzie wybierać gospodarza. O reelekcję ubiegać się będzie najprawdopodobniej Rafał Trzaskowski.

– Wszystko na to wskazuje, zobaczymy – powiedział Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy w Radiu ZET.

Coraz częściej w przestrzeni wewnątrzpartyjnej Platformy Obywatelskiej pojawiają się głosy, że Rafał Trzaskowski byłby dobrym szefem partii.  Prezydent Warszawy sterów przejmować jednak nie zamierza.

– Mamy przewodniczącego, który został niedawno wybrany i cieszy się poparciem w naszej partii – zaznaczył Rafał Trzaskowski.

Na niego w wyborach Rafał Trzaskowski oddałby swój głos. I jego – jak sam mówi –  wspiera.

 – Zajmuję się Warszawą. Jak mówiłem, tworzę również Ruch Wspólna Polska, który ma zagospodarować energię tych ludzi, którzy nie chcą się angażować w partie polityczne i jestem oczywiście aktywny również w PO i w koalicji – stwierdził prezydent Warszawy.

Insynuacje dotyczące przejęcia przywództwa w partii przez Rafała Trzaskowskiego są – jak sam powiedział – nieuprawnione.

 

TV Trwam News

drukuj