Warszawa: dziś protest przeciw ingerencji UE w wewnętrzne sprawy Polski 

W Warszawie odbędzie się dziś protest wyrażający sprzeciw wobec działań władz Unii Europejskiej wymierzonych w Polskę. Inicjatywa jest odpowiedzią na debatę Parlamentu Europejskiego, podczas której w czwartek politycy będą rozmawiać nt. praworządności w naszej ojczyźnie.

Organizatorem protestu jest Prawica Rzeczypospolitej. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 16.00 pod siedzibą Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Warszawie przy ul. Jasnej 14.

31 sierpnia Komisja Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych Parlamentu Europejskiego ma debatować z wiceszefem Komisji Europejskiej Fransem Timmermansem na temat praworządności w Polsce.

„To już kolejna odsłona działań instytucji unijnych przeciwko Polsce. Miliony Polaków jest oburzonych działaniami podjętymi przez instytucje unijne przeciw naszemu krajowi. Działania te nie mają analogii w podejściu władz Unii do żadnego z państw zachodnioeuropejskich. Podejmowanie ich wobec naszego kraju czy wcześniej Węgier – stanowi oburzający akt ideologicznej arogancji, pogardy dla praw narodów i niezrozumienia dla zasad solidarności europejskiej” – czytamy w notatce prasowej przedstawicieli Prawicy RP.

Organizatorzy protestu podkreślają, iż takie działania unijnych instytucji nie tylko naruszają naszą suwerenność, ale również godzą w polską solidarność narodową.

„Działania te stanowią kolejny przykład fatalnej polityki obecnych władz Unii, obok działań w dziedzinie imigracji, unifikacji walutowej, czy polityki większości w Parlamencie Europejskim, wymierzonej w zasady cywilizacji życia i praw rodziny. Wszystko to godzi wprost w dobro narodów Europy i ich solidarność. Przestrzegamy, że jeżeli pewnego dnia polityka ta doprowadzi do prób wykluczenia jakiegokolwiek państwa Unii z udziału we wspólnych decyzjach mechanizmu międzyrządowego – będzie to początkiem końca Unii Europejskiej” – czytamy w notatce.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl