W Żninie trwa protest rolników

Na ulicach Żnina w województwie kujawsko-pomorskim przed godziną rozpoczął się dwugodzinny protest rolników.

Gospodarze domagają się wsparcia i ochrony polskiego rynku. Skarżą się, że choć produkują mniej wieprzowiny niż wynosi krajowe zapotrzebowanie, to nie mogą uzyskać dobrej ceny w skupie. Natomiast na rynku nie brakuje wieprzowiny z innych krajów.

Rolnikom nie podoba się też postawa rządzących – mówi Maciej Mojzesowicz, jeden z protestujących.

– Lekceważenie w przeciągu dwóch lat rozmów i spotkań. Minister Kalemba kiedyś, teraz minister Sawicki, wicepremier Piechociński, którzy są odpowiedzialni za sprawy rolnictwa, w ogóle się nie spotykają z nami, lekceważą nas, uważają, że sobie poradzimy. Dlaczego Ukrainie dano 100 mln euro, a polski rolnik za chwilę zbankrutuje – zaznaczył Maciej Mojzesowicz.   

19 stycznia w Przysieku koło Torunia odbyły się rozmowy z producentami trzody chlewnej w tej sprawie, ale nie przyniosły one rezultatów.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl