fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

W Warszawie zebrało się kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości

W Warszawie zebrało się kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości. Politycy rozmawiają na temat przyszłości Zjednoczonej Prawicy. Na posiedzeniu mają zapaść decyzje dot. dalszej obecności w rządzie polityków Porozumienia i Solidarnej Polski, w tym obecnego szefa resortu sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.

Polityk podczas konferencji prasowej w resorcie sprawiedliwości przekonywał, że koalicja ZP jest dobrem i warto, by nadal trwała. Deklarował, że SP jest gotowa rozmawiać na temat projektu ws. odpowiedzialności urzędników i ustawie o ochronie zwierząt.

Szef SP, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, który według doniesień medialnych mógłby stracić stanowisko, zadeklarował chęć dalszej współpracy. Jak powiedział, różnice między partiami są naturalne, jednak to powinno prowadzić do kompromisu, a nie do rozłamu.

Tak wiele dobrych projektów nie weszłoby w życie, gdyby nie współpraca całej Zjednoczonej Prawicy. Mamy jeszcze czas, aby pracować nad porozumieniem – apelował Zbigniew Ziobro.

– Zjednoczona Prawica jest dobrem. Ta koalicja Zjednoczonej Prawicy przyniosła wiele dobrego Polsce, wiele pozytywnych zmian w różnych obszarach. Nie jesteśmy idealni, ale jesteśmy dużo lepsi od tych, którzy byli przed nami. Jestem przekonany, że to jest projekt, który ma przed sobą jeszcze wielką przyszłość i może wiele dla Polski zrobić i uczynić ten kraj lepszym, by Polakom żyło się w Polsce lepiej, aby nasza Ojczyzna mogła się rozwijać w coraz trudniejszej sytuacji w Europie – powiedział Zbigniew Ziobro.

Minister sprawiedliwości zapewnił, że kolejna konferencja prasowa odbędzie się w momencie, gdy pojawią się konkretne ustalenia dot. przyszłości koalicji. Osią sporu stała się m. in. tzw. „Piątka dla zwierząt” PiS oraz ustawa covidowa.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl