Wicepremier J. Sasin: Rząd konsekwentnie obcina stawki podatkowe i będzie robić to w dalszym ciągu 

Rząd Prawa i Sprawiedliwości wprowadza w życie pakiet zmniejszania obciążeń podatkowych dla Polaków – powiedział wicepremier Jacek Sasin. W 2018 r. w porównaniu do roku 2015 dochody samorządów wzrosły o 26 mld zł – poinformował. Jak dodał rząd konsekwentnie obcina stawki podatkowe i będzie robił to w dalszym ciągu.

Wicepremier Jacek Sasin przypomniał, że od 1 sierpnia weszła w życie ustawa o tzw. „zerowym PIT” dla osób do 26 roku życia, a od 1 października wejdzie w życie kolejna obniżka podatków, czyli obniżenie PIT dla wszystkich pracujących z 18 do 17 proc.

Krok po kroku rząd PiS zmniejsza obciążenia podatkowe dla Polaków – mówił wicepremier Jacek Sasin.

Przypomnę, że wcześniej bardzo mocno został również obniżony podatek CIT dla małych i średnich przedsiębiorstw, to było rzeczywiście imponujące obniżenie najpierw z 19 proc. do 15 proc., a potem z 15 proc. do 9 proc. To jest rzeczywiście ogromna ulga dla tej drobnej polskiej przedsiębiorczości – akcentował.

Minister dodał, że obniżanie podatków krytykują głównie samorządowcy związani z opozycją, z Platformą Obywatelską. Według samorządowców zmiany te powodują ubytek w ich budżetach.

Chciałbym bardzo wyraźnie i jasno powiedzieć, jak ta sytuacja wygląda w rzeczywistości, a nie w propagandzie naszych konkurentów politycznych. Otóż, dzięki również naszym rządom, dzięki efektom naszych rządów, bardzo wzrosły w ciągu ostatnich czterech lat dochody samorządów, jeśli chodzi o wzrost per saldo, w roku 2018 w porównaniu do roku 2015 dochody samorządów wzrosły o 26 mld zł. Z czego 20 mld zł rocznie to wzrost z podatków PIT i CIT, które otrzymują samorządy – podkreślał Jacek Sasin.

Wicepremier powiedział, że do kasy miasta Warszawy w ub.r. wpłynęło o 37 proc. więcej w porównaniu do 2015 r., do kasy Krakowa o 46 proc. więcej, a Wrocławia o 38 proc. więcej.

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl