Solidarna Polska mówi „nie” zakazowi sprzedaży samochodów spalinowych

Solidarna Polska rozpoczyna ogólnopolską akcję informacyjną na temat negatywnych skutków wprowadzenia przez Unię Europejską zakazu sprzedaży samochodów spalinowych.

Politycy Solidarnej Polski liczą na to, że Parlament Europejski w nowej kadencji naprawi swój błąd. Zakaz sprzedaży pojazdów spalinowych ma obowiązywać od 2035 roku.

Bruksela postawiła w głównej mierze na elektryfikację transportu.

– Nie mówimy „nie” samochodom elektrycznym, ale mówimy „nie” w sytuacji, gdy jest odgórny zakaz” – stwierdził wiceminister klimatu, Jacek Ozdoba.

Parlamentarzysta wskazał na negatywne skutki, jakie niesie takie rozwiązanie.

– Wykluczenie komunikacyjne, wzrosną koszty życia Polaków. Zakaz, jaki chce wprowadzić Unia Europejska do 2035 roku, dotyczy samochodów osobowych i dostawczych, czyli również wzrosną koszty usługi związane z produktami – powiedział Jacek Ozdoba.

Wiceminister sprawiedliwości, Michał Woś, powiedział, że nie można pozwolić na to, aby samochód stał się dobrem luksusowym. Solidarna Polska uważa, iż doszło do poważnego naruszenia prawa podczas głosowania nad wprowadzaniem tego rozwiązania.

– W całym pakiecie energetycznym sprawy dotyczące miksu energetycznego powinny być głosowane jednomyślnie. Tutaj doszło do złamania tej zasady i została podjęta decyzja kwalifikowaną większością głosów. My jako Solidarna Polska będziemy robić wszystko, aby doprowadzić do zniesienia tego prawa – podkreślił Michał Woś.

Zgodnie z unijnymi przepisami w Polsce i pozostałych krajach Unii Europejskiej będzie można rejestrować samochody spalinowe jeszcze przez 12 lat.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl