Spotkanie Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobry

W Warszawie mają się dziś spotkać Jarosław Kaczyński i Zbigniew Ziobro. Liderzy PiS i SP będą rozmawiać o współpracy ugrupowań przed wyborami.

Jarosław Kaczyński w rozmowie z TV PiS pytany o współpracę z ugrupowaniami prawicowymi podkreślił, że konsolidacja jest potrzebna.

– Realny scenariusz pozwala tym, którzy działają w innych formacjach dalej pozostać w tej, czy innej roli w polityce, ale jednocześnie nie będzie pozwalał na żadnego rodzaju gry, czy szantaże – dodał lider PiS.

Również poseł SP Mieczysław Golba liczy na to, że efektem spotkania będzie porozumienie.

– Porozumienie, które da nadzieję Polakom, da możliwość do tworzenia nowych perspektyw politycznych, które będą pokazywać przyszłość naszego kraju. Wierzę, że po tych rozmowach będzie to jedna lista, że będzie to wspólne dzieło, wspólna sprawa. Ustalenie pewnych szczegółów – myślę, że obaj prezesi dogadają się w tej sprawie. to jest najważniejsze. Rozmawiamy z Ruchem Narodowym, z PiS-em i myślę, że już niedługo poznamy wyniki – powiedział Mieczysław Golba.

Wcześniej Jarosław Kaczyński rozmawiał już z Jarosławem Gowinem, liderem Polski Razem. W najbliższą sobotę w Warszawie ma się odbyć w Warszawie Zjazd Zjednoczeniowy Prawicy. Pomysł ten pojawił się po ujawnieniu afery taśmowej, która skompromitowała rządzących polityków Platformy Obywatelskiej.

RIRM

 

 

drukuj