fot. Monika Bilska

W toruńskim sanktuarium trwają uroczystości odpustowe ku czci św. Jana Pawła II

W Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II trwają uroczystości odpustowe ku czci św. Jana Pawła II. Eucharystii będzie przewodniczył JE ks. abp Tomasz Peta, metropolita Astany.

W przypadające dziś liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, działające przy Sanktuarium Bractwo św. Jana Pawła II przyjmie także nowych członków.

Wprowadzone zostaną również relikwie bł. Marceliny Darowskiej i bł. s. Marii Ewy Noiszewskiej  – mówi o. Andrzej Laskosz CSsR, kustosz toruńskiego sanktuarium.

Siostry Niepokalanki przybędą również na tę uroczystość, przynosząc relikwie swojej założycielki i innej siostry, która zginęła w czasie II wojny światowej. Mamy nadzieję, że przybędzie dużo ludzi, którzy będą mogli dzięki temu uzyskać odpust zupełny. Stolica Apostolska w sposób szczególny nadała dla tego miejsca możliwość uzyskania odpustu zupełnego tym, którzy będąc w stanie łaski uświęcającej, wypełniają wszystkie warunki, które są do tego potrzebne. Co ciekawe nawet ci, którzy z różnych racji nie przybędą do Torunia, łącząc się duchowo z naszym miejscem i będąc w stanie łaski uświęcającej mogą odpust zupełny uzyskać – podkreśla o. Andrzej Laskosz.

Od godz. 12:00 transmisję Eucharystii z Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II przeprowadzą Radio Maryja i TV Trwam.

Odpust ku czci św. Jana Pawła II to zwieńczenie trwających od 13 października w toruńskim sanktuarium Dni ze św. Janem Pawłem II. W ich trakcie świątynie odwiedzały, modliły się i uczestniczyły w Eucharystii różne grupy, m.in. chorzy, studenci, seniorzy, rodziny, małżeństwa i dzieci.

RIRM

drukuj