W Rzymie zainaugurowano obchody Jubileuszu Młodzieży

W Wiecznym Mieście rozpoczęły się obchody Jubileuszu Młodzieży zorganizowane w ramach Roku Miłosierdzia. Na zaproszenie Ojca św. Franciszka do stolicy Włoch na trzydniowe spotkanie przybyło, co najmniej 70 tys. osób z wielu krajów.

Podczas dzisiejszych obchodów na Placu św. Piotra ok. 150 księży będzie udzielać sakramentu pokuty. W konfesjonale zasiądzie także Papież Franciszek.

Ks. Artur Godnarski, który współpracuje z młodzieżą, mówi, że czas Jubileuszu to nadzwyczajny czas dla Kościoła. To jeden z kluczowych momentów w życiu tych młodych ludzi dodaje.

– Dla nas, jako ludzi, którzy żyjemy w czasie, takie momenty łaski są bardzo ważne, bo są to momenty poruszenia naszego serca. Ten Jubileusz Młodych, który odbywa się aktualnie w Rzymie, wpisuje się w pewną strategię działalności Ojca Świętego Franciszka, który kontynuuje ten testament, który zostawił nam papież Jan Paweł II, który wielokrotnie mówił o tym, że kiedy młodym ludziom ukaże się prawdziwe oblicze Jezusa Chrystusa, oni pójdą za nim, dlatego że szukają nie tylko autorytetu, ale szukają prawdziwego przyjaciela. Wierzę, że to będzie piękne spotkanie i że wielu młodych ludzi po tym spotkaniu będzie mogło złożyć świadectwo spotkania Jezusa w pełni miłosierdzia – wskazuje ks. Artur Godnarski.

Wieczorem młodzież przeniesie się na rzymski stadion olimpijski. Tam spotkanie wypełnią świadectwa młodych pielgrzymów i występy znanych artystów włoskiej sceny muzycznej.

Jutro przed południem młodzi powrócą na Plac Św. Piotra w Watykanie, gdzie będą uczestniczyć w Mszy Świętej, której będzie przewodniczył Ojciec św. Franciszek.

RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl