W Mielcu odbył się koncert muzyki organowej

W niedzielę Rodzina Radia Maryja w Mielcu gościła organistę Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu – Kamila Frąsia. Na koncert przybyło około 200 wiernych, którzy wysłuchali koncertu w kościele MB Nieustającej Pomocy.

Dobór repertuaru nie był przypadkowy. Wśród wykonanych utworów znalazły się dzieła ściśle związane z muzyką kościelną, między innymi „Ave Maria”, improwizacje na temat znanej pieśni kościelnej „Święty Boże” oraz „XIV stacja drogi krzyżowej” autorstwa Marcela Dupre, którą artysta wykonał w nawiązaniu do ogólnopolskiej akcji „Polska pod Krzyżem”.

Kamil Frąś swoją grą uświetnił także poprzedzającą koncert liturgię Mszy św., dzięki czemu wierni mogli wysłuchać na żywo tego, co słyszą w Radiu Maryja we wtorkowe i sobotnie poranki.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl