fot. facebook.com/jednego.serca.jednego.ducha/

Rzeszów: W czwartek koncert Jednego Serca Jednego Ducha

W najbliższy czwartek, 20 czerwca, w Rzeszowie odbędzie się koncert Jednego Serca Jednego Ducha. Jest to jeden z największych koncertów religijnych w Europie. Poprzednie edycje gromadziły ponad 40 tys. osób. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19.00 w Parku Sybiraków.

Koncert Jednego Serca Jednego Ducha jest organizowany każdego roku, w tym roku wypada w święto Bożego Ciała. To koncert uwielbienia, na którym różni artyści będą grali pieśni religijne.

O pomyśle na koncert mówił na antenie Radia Maryja w programie „Aktualności dnia” sam pomysłodawca Jan Budziaszek, perkusista zespołu „Skaldowie”.

Gram koncerty ponad 50 lat i nagle zajaśniała mi taka myśl, żeby zrobić taki koncert, żeby ludzie przyszli sobie zaśpiewać. Człowiek może być szczęśliwy, kiedy sam coś tworzy, a nie, kiedy jest konsumentem. Szczęśliwymi będziemy wtedy, kiedy będziemy uwielbiać Pana Boga – powiedział Jan Budziaszek.

Koncert cieszy się coraz większym zainteresowaniem nie tylko w Polsce, ale i za granicą. To sprawia, że impreza jest dużym przedsięwzięciem dla organizatorów.

Jest w to zaangażowanych kilkaset osób. Obsługa samej sceny to jest ponad 50 osób. Jest ochrona, na wszystko jesteśmy przygotowani. 200 osób na scenie – 120 osób w chórze, 80 osób orkiestra – pracujemy od poniedziałku od rana do wieczora – mówił Jan Budziaszek.

Podczas koncertu będzie można posłuchać Magdy Anioł i Adama Szewczyka. Wystąpi również Jan Budziaszek, Hubert Kowalski, Beata Bednarz, Lidia Pospieszalska oraz wielu innych.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęła m.in. Telewizja Trwam, która będzie również transmitować koncert na swojej antenie.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl