Koncerty z okazji 96. rocznicy odzyskania niepodległości

Z okazji 96 rocznicy odzyskania niepodległości w kilku polskich miastach odbędą się koncerty i spektakle słowno-muzyczne. Jest to kolejny projekt artystyczno-historyczny Roberta Grudnia.

Projekt poświęcony 96. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości to kolejna część „Spotkań z historią i sztuką”, czyli cyklu koncertów historyczno-artystycznych.

Wystąpią sławy scen muzycznych i teatralnych, m.in. Bogusław Morka, Krzesimir Dębski, Jerzy Zelnik, Anna Seniuk oraz Sylwia Strugińska z zespołem.

Spektakle słowno-muzyczne przeniosą widzów w klimat sprzed prawie stu lat za pomocą poezji oraz pieśni; zarówno tych nuconych przez żołnierzy Legionów Józefa Piłsudskiego oraz tych, które śpiewano w polskich domach w tamtych czasach.

– Cieszę się, że zaproszenie do udziału w tym projekcie przyjęło tak wielu wybitnych artystów. Dzięki nim uda się stworzyć bardzo różnorodne i niepowtarzalne wydarzenia artystyczne, które nie tylko oddadzą hołd bohaterom 1918 roku, ale także dostarczą publiczności niezapomnianych wrażeń estetycznych. Serdecznie dziękuję też wszystkim organizatorom, którzy widzą potrzebę upamiętniania ważnych dat w naszej historii poprzez sztukę – powiedział Robert Grudzień, muzyk, kompozytor i autor projektu.

Koncerty i spektakle słowno-muzyczne odbędą się w Tymbarku(7.11), Janowcu (8.11), Opatowie (9.11), Starachowicach (9.11) oraz Tarłowie (11.11).

RIRM

drukuj