fot. Monika Bilska

W niedzielę koncert muzyki organowej w Mielcu

W najbliższą niedzielę 15 września w Mielcu odbędzie się koncert organowy. Solowy recital wykona magister sztuki Kamil Frąś, organista sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. Wstęp wolny.

Koncert z udziałem 47. głosowych organów rozpocznie się o godz. 20.00 w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W programie wydarzenia znajdują się utwory niemieckich, francuskich oraz polskich kompozytorów: Nicolaus’a Bruhnsa, Jana Sebastiana Bacha, Mieczysława Surzyńskiego, Marcela Dupré, Charles′a-Marie Widora.

– Wykonawca wykreował swój repertuar w oparciu o analizę tego, co grało się w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy przez ostatnie lata na wielu koncertach w tym miejscu. Tychże setek utworów nie można zliczyć, ale zapewniamy, że większość zaprezentowanych dzieł organowych przez mgr. sztuki Kamila Frąsia swojej publicznej premiery na instrumencie w kościele MBNP jeszcze nie miała – zaznaczył Michał Rodzajewski, organista kościoła Trójcy Przenajświętszej w Mielcu oraz współorganizator koncertu.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl