fot. PAP/Darek Delmanowicz

Rozwój przedsiębiorczości w Mielcu

W Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Mielcu przebywali z wizytą posłowie z sejmowej podkomisji ds. wykorzystania funduszy Unii Europejskiej. Politycy przebywali w Mielcu na zaproszenie Fryderyka Kapinosa, posła Prawa i Sprawiedliwości.

Posłowie z sejmowej podkomisji ds. wykorzystania funduszy Unii Europejskiej wizytowali w Mielcu inwestycje, jakie zostały zrealizowane ze środków europejskich. Rozmawiali też z przedsiębiorcami o tym, jak w przyszłości wydawać pieniądze, by zyskiwały na tym miejscowe firmy.

– Przedsiębiorcy z Podkarpacia, także z Mielca, najlepiej wykorzystują środki unijne, jeżeli chodzi o program Rozwój Polski Wschodniej – ocenił Fryderyk Kapinos, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Posłowie chcieli usłyszeć, na jakie bariery dziś napotykają miejscowi przedsiębiorcy. Podjęty został temat transportu. Właściciele firm oczekują między innymi sprawnego dojazdu z Mielca do Warszawy. W regionie potrzeba też nowych terenów na inwestycje, szczególnie w mieście.

– Z pola naszego widzenia ucieka nam teren w mieście. Chcemy się temu jeszcze raz na nowo przyjrzeć – wskazał Waldemar Barnaś, dyrektor Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec.

Bez terenów inwestycyjnych nie będzie rozwoju miejscowych firm. Grunty, z których mogą korzystać przedsiębiorcy, najczęściej powstają w okolicznych gminach. To między innymi Tuszów i Radomyśl Wielki. Nie wszędzie jednak warunki do inwestowania są takie same.

– Bardzo prosiliśmy przewodniczącego i całą podkomisję, żeby wystąpić – bo taką interpelację składałem – do Ministerstwa Rozwoju, aby warunki w całym powiecie były jednakowe – akcentował poseł Fryderyk Kapinos.

Ma to przyczynić się do rozwoju lokalnej przedsiębiorczości. Ze strony przewodniczącego podkomisji płynie zapewnienie, że podjęte zostaną działania, a postulaty firm trafią we właściwe miejsce.

– Wszystkie zamierzenia, które były ze strony przedsiębiorców, a które chcieli wyartykułować, zapisaliśmy i jako podkomisja kierujemy je dalej do Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej – wyjaśnił Kazimierz Gołojuch, poseł Prawa i Sprawiedliwości.  

Posłowie z podkomisji ds. wykorzystania funduszy Unii Europejskiej przebywali w Mielcu na zaproszenie Fryderyka Kapinosa, posła Prawa i Sprawiedliwości.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl