fot. pixabay.com

[TYLKO U NAS] Prof. W. Gontarski o skardze KE na polską „ustawę kagańcową”: Jest to czyste bezprawie. Rozprawa jest próbą zalegalizowania bezprawia

28 czerwca 2022 roku Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej rozpatrywał polską „ustawę kagańcową” rozszerzającą odpowiedzialność dyscyplinarną sędziów. Między innymi przez tę sprawę Polsce naliczana jest kara w wysokości 1 mln euro. „Kara naliczana jest Polsce od jesieni 2021 roku. Jako prawnik mogę powiedzieć, że jest to czyste bezprawie. Rozprawa, która odbyła się w środę, jest próbą zalegalizowania bezprawia” – powiedział prof. Waldemar Gontarski, prawnik i adwokat oraz były pełnomocnik Polski przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej we wtorek rozpoczął rozpatrywanie polskiej „ustawy kagańcowej”, która rozszerza odpowiedzialność dyscyplinarną sędziów. Na Polskę została nałożona kara w wysokości 1 mln euro. Gość Radia Maryja ocenił, że działania Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej są bezprawne.

– Jesienią zeszłego roku bezprawnie Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej nałożył codzienną karę na Polskę z tytułu niezlikwidowania Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Rozprawa, która w tej chwili się toczy, to próba zalegalizowania, nieudana próba nałożenia zeszłorocznej kary. (…) Nie ma jeszcze wyroku, ponieważ toczy się rozprawa. Wyrok będzie za kilka miesięcy. Kara naliczana jest na Polskę od jesieni 2021 roku. Jako prawnik mogę powiedzieć, że jest to czyste bezprawie. Rozprawa, która odbyła się w środę, jest próbą zalegalizowania bezprawia – powiedział były pełnomocnik Polski przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

Zdaniem prof. Waldemara Gontarskiego Unia Europejska niszczy samą siebie, niszcząc polskie sądy.

– Dziś Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej przyjął pytania prejudycjalne polskich sędziów, które mają na celu delegalizację już nie tylko Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego, ale całego polskiego sądownictwa. (…) W ten sposób Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej niszczy Unię Europejską, bo polskie sądy to także unijne sądy – akcentował gość Radia Maryja.

Były pełnomocnik Polski przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej zwrócił uwagę, że Polska występuje przeciwko bezprawnie zachowującemu się kierownictwu Unii Europejskiej.

– Pod obecnym kierownictwem Unia Europejska sama się niszczy. Niszczy się w momencie, kiedy jest najbardziej potrzebna, ponieważ trwa konflikt na terenie Ukrainy. (…) Polska nie występuje przeciwko Unii Europejskiej. My występujemy przeciwko bezprawnie zachowującemu się kierownictwu Unii Europejskiej – mówił prawnik.

Arndt Freytag von Loringhoven, ustępujący ambasador Niemiec, poucza Polskę, jak reagować na wojnę na Ukrainie.

– Arndt Freytag von Loringhoven poucza Polskę, jak ma zachowywać się w obliczu krwawej agresji Rosji na Ukrainę. Przypomnijmy, że ta krwawa agresja została sfinansowana przez Niemcy, Holandię i Austrię, które uzależniły energetycznie całą Unię Europejską od Rosji. (…) Arndt Freytag von Loringhoven mówi, że Polska pośrednio wspiera interesy Rosji. (…) Słowa ambasadora nie odnoszą się do rzeczywistości – akcentował adwokat.

Całą rozmowę z prof. Waldemarem Gontarskim można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl