Min. J. Brudziński: Zakup śmigłowców otwiera nowe perspektywy przed polską policją, ale też podniesie bezpieczeństwo Polaków

Zakup śmigłowców otwiera nowe perspektywy przed polską policją, ale też podniesie bezpieczeństwo Polaków – powiedział szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński w Mielcu.

W tamtejszej siedzibie Polskich Zakładów Lotniczych podpisana została dziś umowa na zakup dwóch śmigłowców wielozadaniowych, z których ma korzystać policja.

Minister spraw wewnętrznych i administracji w swoim przemówieniu podziękował prezesowi Prawa i Sprawiedliwości Jarosławowi Kaczyńskiemu, który będąc premierem rozpoczął proces modernizacji służb mundurowych. Podkreślił, że gdyby ten proces był kontynuowany w latach 2007-2015 r., dziś cieszylibyśmy się z więcej niż dwóch śmigłowców.

Nawiązując do podpisanego kontraktu, szef MSWiA Joachim Brudziński wskazał, że był to ostatni dzwonek, aby wdrożyć modernizację wyposażenia polskiej policji.

– Z pewnym wstydem należy podać dwie liczby. Najstarszy śmigłowiec, którym dzisiaj dysponuje polska policja ma 47 lat. Najmłodszy do dzisiaj miał lat 13. To był ostatni dzwonek, aby ten program modernizacji wdrożyć. Na tym nie możemy poprzestać. Proces modernizacji musi następować. Jestem przekonany, że dzięki determinacji, dzięki woli, życzliwości pana premiera Mateusza Morawieckiego, ten proces będzie postępował – powiedział Joachim Brudziński.

Minister Joachim Brudziński zaznaczył też, że obecny rząd wznowił zarzucony przez Platformę Obywatelską i Polskie Stronnictwo Ludowe proces modernizacji służb mundurowych. Na ten cel do 2020 r. ma trafić ponad 9 mld zł.

Śmigłowce zostaną zakupione w trybie zamówienia z wolnej ręki od amerykańskiej firmy Sikorsky Aircraft Corporations, do której należy PZL Mielec. Sprzęt ma zapewnić możliwość szybkiego desantu, ewakuacji i przemieszczania się po kraju. Pierwszy z zamówionych śmigłowców powinien trafić do policji przed grudniem tego roku.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl