fot. twitter.com

Łódź: Policjanci odzyskali wartego ponad 50 tys. euro forda

Łódzcy policjanci odzyskali wartego ponad 50 tys. euro wysokiej klasy forda, który został skradziony w Niemczech. Zatrzymany kierowca tłumaczył, że pożyczył „na jazdę próbną” samochód z niemieckiego salonu forda i postanowił wyruszyć nim w podróż do Polski. Grozi mu do lat 10 więzienia.

Sprawą zajmowali się śledczy z Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową KMP w Łodzi, którzy analizując zebrany materiał ustalili, że skradziony 1 września z terenu Niemiec samochód może znajdować się w Łodzi. Chodziło o wartego 54 tys. euro Forda Rangera.

Kryminalni znając numery rejestracyjne oraz numer VIN auta rozpoczęli poszukiwania na terenie Łodzi. Odpowiadający opisowi pojazd zauważyli podczas patrolowania ulic. Jak się okazało, zgadzały się m.in. niemieckie numery rejestracyjne.

„Policjanci, mając >>na oku<< wytypowany samochód, pojechali za podejrzewanym. W pewnym momencie zauważyli, że kierowca zatrzymał się na jednym z parkingów na ulicy Lipowej. Funkcjonariusze natychmiast wylegitymowali i zatrzymali sprawcę kradzieży. Mężczyzna oświadczył, że pożyczył >>na jazdę próbną<< samochód z niemieckiego salonu forda i postanowił wyruszyć nim w podróż do Polski” – przekazał kom. Marcin Fiedukowicz z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

38-letni sprawca kradzieży został zatrzymany. Wcześniej był notowany za inne przestępstwo. Przedstawiono mu zarzut kradzieży mienia znacznej wartości, za co grozi do 10 lat więzienia. Odzyskany samochód trafił już do właściciela.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl