fot. flickr.com

Wielkopolskie: Policja zabezpieczyła ponad 800 porcji amfetaminy i 100 tabletek ecstasy

Do 10 lat więzienia grozi 26-latkowi z Piły, w którego mieszkaniu policja ujawniła ponad 800 porcji amfetaminy i niemal 100 tabletek ecstasy. Mężczyzna był już karany za przestępstwa narkotykowe.

Jak tłumaczyła w piątek podkom. Żaneta Kowalska z KPP w Pile, „policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości kryminalnej z pilskiej komendy od pewnego czasu interesowali się mężczyzną, który, jak ustalili śledczy, może zajmować się handlem narkotykami. Policjanci zebrali obszerne informacje na ten temat oraz ustalili miejsce prowadzenia nielegalnego biznesu”.

Żaneta Kowalska podkreśliła, że do zatrzymania mężczyzny doszło dwa dni temu przed jedną z posesji w Pile.

„Policjanci zauważyli młodego mężczyznę, który na ich widok zaczął się bardzo nerwowo zachowywać. Gdy policjanci podeszli do mężczyzny, ten próbował się oddalić. W pewnym momencie wyjął z kieszeni woreczek strunowy i go wyrzucił. Kryminalni natychmiast zatrzymali mężczyznę” – podała policjantka.

W trakcie przeszukań w mieszkaniu podejrzanego i w pomieszczeniach gospodarczych funkcjonariusze ujawnili ponad 800 porcji amfetaminy i niemal 100 tabletek ecstasy.

„Substancje psychotropowe zapakowane były w worki foliowe oraz opakowanie po papierosach i ukryte w szafkach w jednym z pokoi. Policjanci zabezpieczyli nielegalny towar, a ich właściciel trafił prosto do policyjnego aresztu” – powiedziała Żaneta Kowalska.

Zatrzymany 26-latek był już karany za przestępstwa narkotykowe. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.

PAP/RIRM

drukuj