W Mielcu oficjalnie: w II turze Kapinos i Wiśniewski

Kandydat KW PiS Fryderyk Kapinos, pełniący obowiązki prezydenta Mielca i Jacek Wiśniewski startujący z KW Razem dla Ziemi Mieleckiej powalczą o fotel prezydenta Mielca w II turze – wynika z oficjalnych wyników podanych przez PKW.

Kapinos, który od marca pełni obowiązki prezydenta Mielca po śmierci włodarza miasta – Daniela Kozdęby – zdobył w wyborach na prezydenta Mielca 37,54 proc. głosów. Na jego kontrkandydata Wiśniewskiego zagłosowało 28,47 proc. wyborców.

Pozostali trzej kandydaci do fotela prezydenta uzyskali następujące poparcie: Zdzisław Nowakowski (KW Nasz Mielec) 13,25 proc głosów; Grzegorz Ziomek (KW Kukiz’15) 12,14 proc. i Andrzej Skowron startujący z własnego komitetu (KWW Nowy Mielec Andrzeja Skowrona) 8,61 proc.

Różnica między Kapinosem a Wiśniewskim w liczbie oddanych głosów wyniosła 2205.

Fryderyk Kapinos ma 56 lat. Zawodowo związany jest z firmą Taurus w Pilznie. Wcześniej pełnił m.in. funkcję wiceprezydenta Mielca (w latach 2007-2010) oraz sprawował mandat radnego sejmiku województwa podkarpackiego (2010-2014).

Jacek Wiśniewski ma 42 lata. Jest trenerem piłki siatkowej. W latach 2007-2011 był kuratorem społecznym przy Sądzie Rejonowym. Od 2008 r. współpracuje z PCPR w Mielcu. W latach 2012-2016 wicedyrektor, a obecnie dyrektor ZSO nr 1 Mielcu.

Frekwencja w Mielcu w wyborach prezydenckich wyniosła 49,99 proc.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl