fot. PAP/Roman Zawistowski

W Łodzi odbędzie się dziś Msza św. pogrzebowa ks. bp. Adama Lepy

W bazylice archikatedralnej w Łodzi sprawowana dziś będzie Msza św. pogrzebowa ks. bp. Adama Lepy. Biskup pomocniczy senior archidiecezji łódzkiej oraz przyjaciel Radia Maryja i TV Trwam odszedł do Domu Ojca 27 kwietnia, w wieku 83 lat.

Msza święta żałobna w intencji śp. ks. bp. Adama Lepy była sprawowana w piątek w łódzkiej bazylice archikatedralnej. Dziś o godz. 10.00 rozpocznie się tam Msza święta pogrzebowa. Transmisję przeprowadzą Radio Maryja i TV Trwam. Ciało księdza biskupa spocznie w grobie rodzinnym na cmentarzu pod wezwaniem św. Wojciecha.

Ks. bp Adam Lepa urodził się 17 marca 1939 r. w Łodzi. Przeżył 60 lat w kapłaństwie i 34 w biskupstwie. W Konferencji Episkopatu Polski przez wiele lat odpowiadał za media. Ponadto był wykładowcą pedagogiki mass mediów w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi. Z kolei w AKSiM w Toruniu z inicjatywy ks. bp. Adama Lepy powstał cykl sympozjów „Oblicza”.

– Z powołania był kapłanem, biskupem, ale też był z zawodu pedagogiem i za każdym razem, kiedy przyjeżdżał do naszej uczelni na sławetne sympozja, widziałem, że z radością rozmawiał z młodzieżą i mówił (sam osobiście słyszałem): „Macie być apostołami prawdy”. Mówił, że dziennikarstwo to nie tylko zawód, ale to jest misja. Mamy misję odkrywania prawdy, ale też trzeba odkrywać kłamstwa, aby w tym świecie nie dać się wymanipulować. Szczególnie cieszę się, że nasza młodzież mogła z jego mądrości tyle skorzystać – wspominał o. dr Zdzisław Klafka CSsR, rektor AKSiM.

Ks. bp Adam Lepa był autorem książek i artykułów poświęconych głównie problematyce mediów. Otrzymał też szereg wyróżnień – m.in. tytuł honorowego członka Katolickiego Stowarzyszenia Filmowego oraz Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl