fot. twitter.com/SzHuptys

Rozpoczęło się drążenie tunelu kolejowego pod Łodzią. Ma on połączyć stacje Łódź Fabryczna i Łódź Kaliska

Ruszyło drążenie tunelu kolejowego pod Łodzią, który połączy stacje Łódź Fabryczna i Łódź Kaliska. Dziś odbyła się inauguracja budowy kolejowego tunelu średnicowego. W uroczystości wziął udział m.in. minister infrastruktury, Andrzej Adamczyk.  

Szef resortu, odnosząc się do inwestycji powiedział, że rząd Prawa i Sprawiedliwości dotrzymuje słowa.

– Parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości dotrzymują słowa i to, co dzieje się dzisiaj w Łodzi jest doskonałym tego dowodem. Dzisiaj rozpoczynamy drążenie tuneli kolejowych pod Łodzią. Dzisiaj wchodzimy w ostatnią fazę inwestycji. Cały okres przygotowań potężnych maszyn mamy już za sobą. Dzisiaj rozpoczyna się najważniejszy etap – podkreślił Andrzej Adamczyk.

Budowa tunelu średnicowego o łącznej długości 7,5 km to kontynuacja prac rozpoczętych budową dworca Łódź Fabryczna. [czytaj więcej]

Inwestycja przyczyni się do stworzenia efektywnego systemu krajowych połączeń międzyregionalnych obejmujących region środkowej Polski.

Składy będą mogły poruszać się z prędkością do 100 km/h. Zakończenie inwestycji planowane jest do końca 2022 roku.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl