fot. PAP/Grzegorz Michałowski

Sąd zadecydował o aresztowaniu Gruzina podejrzanego o brutalne zabójstwo łodzianki Pauliny D.

Sąd zadecydował o aresztowaniu Mamuki K., Gruzina podejrzanego o zabójstwo łodzianki Pauliny D. na okres trzech miesięcy – poinformował w piątek rzecznik łódzkiej prokuratury okręgowej Krzysztof Kopania. Mężczyźnie grozi dożywocie.

Prokuratura Rejonowa Łódź-Polesie w piątek skierowała do sądu wniosek o kontynuowanie aresztu wobec 40-letniego Gruzina Mamuki K.

„Po czwartkowym przesłuchaniu podejrzanego prokurator wystąpił w piątek do sądu o dalsze stosowanie aresztu na okres 3 miesięcy, od daty przejęcia przez stronę polską, tj. 4 czerwca 40–letniego obywatela Gruzji Mamuki K. podejrzanego o dokonanie 20 października ubiegłego roku brutalnego zabójstwa Pauliny D.” – poinformował w piątek rzecznik łódzkiej prokuratury okręgowej Krzysztof Kopania.

Sąd przychylił się do tego wniosku.

Podczas trwającego w czwartek kilkunastogodzinnego przesłuchania Mamuka K. przyznał się do faktu zabicia kobiety, ale jak mówił „nie chciał tego zrobić”. Jednak zdaniem prokuratury zaprzeczają temu stwierdzone rany kłute okolic szyi ofiary i obrażenia wskazujące na jej pobicie.

Zaginięcie 28-letniej Pauliny D. zgłoszono 20 października. Kobieta wyszła z domu poprzedniego dnia, by wieczorem spotkać się ze znajomymi. Ostatni raz była widziana w towarzystwie nieznanego mężczyzny – co zapisały kamery monitoringu – na jednej z łódzkich ulic.

Dotychczasowe ustalenia prokuratury wskazują na to, że 28-latka została zamordowana w jednym z mieszkań w kamienicy przy ul. Żeromskiego w Łodzi 20 października. Ciało odnaleziono po sześciu dniach. Sekcja zwłok kobiety wykazała, że przyczyną jej śmierci były rany kłute szyi. Stwierdzono także obrażenia wskazujące na pobicie.

PAP/RIRM

drukuj