USA – Republikanie przeciwko dotowaniu aborcji

Amerykańscy Republikanie chcą prawnie zakazać dotacji na rzecz organizacji proaborcyjnych, w tym Planned Parenthood. Biały Dom zapowiada, że jeśli Kongres wstrzyma finansowanie, prezydent Barack Obama zawetuje tę decyzję.

Jest to efekt opublikowanego w internecie kolejnego wstrząsającego nagrania o praktykach Planned Parenthood. Chodzi o handel organami zamordowanych podczas aborcji dzieci. W filmie wypowiada młoda kobieta pracująca w firmie pośredniczącej w pozyskiwaniu organów między klinikami aborcyjnymi, a przedsiębiorstwami prowadzącymi nad nimi badania. Nie ma wątpliwości, że zarówno kliniki jak i pośrednik zarabiały na tym nielegalnym procederze duże sumy.

Mariusz Dzierżawski z Fundacji Pro – Prawo do Życia mówi, że szokujące nagrania mogą pomóc zmienić świadomość społeczeństwa, co do tzw. aborcji.

– To, że Planned Parenthood jest organizacją zbrodniczą, która popiera zabijanie ludzi i czerpie z tego zyski, to jest rzecz powszechnie znana od lat. Dobrze, że ta informacja o handlu organami mordowanych dzieci przedostaje się do opinii publicznej. Może to obudzi ludzi. Mam nadzieję, że tak będzie. Potrzebny jest masowy ruch społeczny, który powie: „dość zabijania dzieci” – powiedział Mariusz Dzierżawski.

Sprawą zajęły się też trzy komisje amerykańskiego Kongresu Śledztwa prowadzi prokuratura w kilku stanach.

RIRM

drukuj