fot. diecezja.pl

Ks. abp Marek Jędraszewski: Nie wolno nam być Kainami. Mamy być stróżami życia drugiego człowieka – zwłaszcza bezbronnego i słabego

Nie wolno nam być Kainami, ale mamy być stróżami życia drugiego człowieka, zwłaszcza bezbronnego i słabego – podkreślił w wywiadzie dla „Naszego Dziennika” ks. abp Marek Jędraszewski. Metropolita krakowski odnosząc się do agresywnych protestów środowisk proaborcyjnych, zaapelował o szczególną modlitwę w intencji naszej Ojczyzny.

Po wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który uznał tzw. aborcję eugeniczną, czyli zabijanie nienarodzonych dzieci ze względu na chorobę lub podejrzenie u nich choroby, za niezgodną z polską konstytucją, w kraju rozlała się fala wulgarnych i agresywnych protestów.

Do sprawy odniósł się na łamach „Naszego Dziennika” metropolita krakowski ks. abp Marek Jędraszewski. [czytaj więcej]

„To są budzące wielki smutek i ogromne zatroskanie przejawy zagubienia przez niektórych ludzi istoty swego człowieczeństwa, które musi przejawiać się w tym, że – mówiąc językiem biblijnym (…) – nie wolno nam być Kainami, ale mamy być stróżami życia drugiego człowieka, zwłaszcza bezbronnego i słabego” – powiedział metropolita krakowski.

Ks. abp Marek Jędraszewski podkreślił, że to Kościół katolicki jest tą instytucją, która w sposób konsekwentny i jasny stoi na straży świętości i godności każdego ludzkiego życia od chwili jego poczęcia do momentu naturalnej śmierci, dlatego też „znalazł się on na celowniku wszystkich tych sił, zarówno w wymiarze globalnym, jak i naszego społeczeństwa, które uważają, że aborcja jest prawem człowieka”.

Wierzę w potęgę modlitwy różańcowej, do której nieustannie w swoich objawieniach wzywa nas Matka Najświętsza. Stąd rodzi się we mnie następująca myśl, a zarazem zachęta, aby w każdej rodzinie odmawiano codziennie przynajmniej jeden dziesiątek różańca w intencji naszej Ojczyzny” – zaapelował metropolita krakowski.

TV Trwam News

drukuj