fot. pixabay.com

Unijny komisarz do spraw rolnictwa poprze polskie wnioski w sprawie ograniczenia importu zboża z Ukrainy

Unijny komisarz do spraw rolnictwa, Janusz Wojciechowski, oświadczył w Brukseli, że poprze wszystkie polskie wnioski dotyczące ograniczenia importu zboża z Ukrainy. Polityk powiedział, iż rolnicy płacą wysoką cenę porozumienia handlowego z Kijowem. Wskazał, że problem nadmiernego importu dotyczy Polski, ale też innych krajów.

Komisarz Janusz Wojciechowski zapowiedział, że jeśli będzie wyraźna wola polityczna polskiego rządu o ograniczeniu importu z Ukrainy, będzie taką decyzję popierał.

– Jeśli chodzi o ograniczenia importowe, to w tej chwili możliwa jest tzw. klauzula bezpieczeństwa zawarta w rozporządzeniu wprowadzającym wolny handel z Ukrainą. Tam są możliwości przywrócenia pewnych ograniczeń importowych, które wcześniej obowiązywały. Jeśli polski rząd wystąpi o ograniczenia handlowe z Ukrainą, to ja będę ten wniosek popierał. Będziemy przedstawiać argumenty za tym, aby wprowadzić ograniczenia. Myślę, iż to jest kwestia decyzji politycznej w Polsce. Procedura przywrócenia ceł, nałożenia kar jest – zgodnie z przepisami – procedurą trwającą kilka miesięcy – powiedział Janusz Wojciechowski.

Komisja Europejska podała, że jest możliwe przywrócenie ceł na zboże z Ukrainy. Ponowne nałożenie taryf było jednym z ustaleń porozumienia, które w czwartek rząd zawarł z polskimi rolnikami.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl