fot. pixabay.com

Unijna debata o tzw. aborcji w Polsce

Przed dwoma komisjami Parlamentu Europejskiego odbędzie się dziś wysłuchanie publiczne dotyczące tzw. aborcji w Polsce. Inicjatorem wydarzenia jest europoseł Robert Biedroń z Lewicy.

Podczas wysłuchania omówiony ma zostać m.in. przypadek kobiety, której lekarze kazali urodzić martwe dziecko, na skutek czego zmarła.

Środowiska liberalne i lewicowe przyczyn tragedii upatrują w wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 2020 roku, który usunął z polskiego prawa przesłankę eugeniczną do wykonania tzw. aborcji.

Prawnik i prezes Fundacji Grupa Proelio, Magdalena Korzekwa-Kaliszuk, podkreśliła, że planowana pseudodebata w PE to jeden z przejawów działalności lobby, które walczy w Polsce o tzw. aborcję na życzenie.

– Chodzi o to, by wzbudzić kolejne emocje w Polsce i poza jej granicami, które powodują presję na Polskę i nasz rząd, by przestępstwa aborcyjne dalej nie były ścigane. Oni dążą do zmiany prawa, które w tej chwili nie pozwala na zabijanie dzieci np. z powodu podejrzenia chorób. Aborterzy nie mają żadnych oporów, żeby kłamać, manipulować oraz wykorzystywać tragiczne przypadki, które nie mają nic wspólnego z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego, by walczyć o aborcję na życzenie – powiedziała Magdalena Korzekwa-Kaliszuk.

Prawnik zaakcentowała, że UE nie ma kompetencji do tego, by ingerować w polski porządek prawny w zakresie ochrony życia ludzkiego. To – jak wskazała – kompetencja naszego kraju.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl