Trwają przygotowania do najbliższego szczytu UE

W Parlamencie Europejskim trwa debata nt. przygotowań do najbliższego szczytu UE. Przywódcy państw unijnych w połowie lutego mają rozmawiać, m.in. o porozumieniu z Wielką Brytanią w sprawie reform UE.

Premier David Cameron oświadczył, że projekt porozumienia w sprawie warunków członkostwa Wielkiej Brytanii w UE spełnia większość oczekiwań Londynu.

W myśl dokumentu, który poznaliśmy wczoraj, kraje UE mogłyby w wyjątkowej sytuacji ograniczyć świadczenia dla nowych migrantów z innych państw Unii.

Europoseł Stanisław Ożóg, odnosząc się do porozumienia, zauważył, że oprócz niejasnych kwestii dotyczących spraw socjalnych są w nim także pozytywne zapisy.

Nie możemy do tego dopuścić, żeby w Unii Europejskiej, ponoć wspólnocie narodów, krajów, byli równi i równiejsi. Ten element w tym wstępnie wynegocjowanym porozumieniu nie do końca mi się podoba czy też nie jest jeszcze do końca jasny. Pozostałe elementy, bo tam chodzi o cztery elementy, moim zdaniem są bardzo korzystne, dlatego że David Cameron od zawsze zresztą, co popieraliśmy, mówił i mówi o Unii Europejskiej jako o wspólnocie narodów – tłumaczył europoseł Stanisław Ożóg.

W piątek z Dawidem Cameronem spotka się premier Beata Szydło. Jednym z tematów będzie najprawdopodobniej kwestia tzw. Brexitu. Szczyt przywódców UE planowany jest na 18 i 19 lutego.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl