Straż Pożarna usuwa zniszczenia po wichurach

Uszkodzone budynki i powalone drzewa – to bilans wichur, które przeszły w nocy nad niektórymi regionami naszego kraju. Najwięcej interwencji w ostatnich kilkunastu godzinach strażacy odnotowali w województwach: pomorskim, śląskim, warmińsko-mazurskim i zachodnio-pomorskim.

Paweł Frątczak, rzecznik Państwowej Straży Pożarnej, poinformował, że od wczoraj strażacy wyjeżdżali ponad 150 razy.

– Działania strażaków związane były głównie z usuwaniem kilkudziesięciu drzew, które tarasowały wiele ulic i dróg oraz z zabezpieczaniem uszkodzonych budynków. Na dzisiaj Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał kolejne ostrzeżenia o silnym wietrze. W strefie brzegowej wiatr będzie osiągał prędkość dochodzącą w porywach do 20 m/sek. powodować to będzie sztorm, natomiast na obszarze woj. zachodniopomorskiego zostało wydane ostrzeżenie pierwszego stopnia. Wiatr może tam osiągać w porywach do 85 km/h – poinformował Paweł Frątczak.

Straż Pożarna apeluje, aby schować mniejsze przedmioty z balkonów i unikać parkowania samochodu pod drzewami. Kierowcy powinni także uważać na podmuchy wiatru, które mogą powodować utratę panowania nad pojazdem.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl