Zwierzchnicy Kościołów: kryzys migracyjny wyzwaniem dla Polski

Narody Europy i Kościoły stoją przed ogromnym wyzwaniem, którym jest kryzys migracyjny. Przed tym wyzwaniem stanęła także Polska – napisali we wspólnym przesłaniu zwierzchnicy Kościołów chrześcijańskich w Polsce.

„Wzywamy wiernych naszych Kościołów, aby trwali w modlitwie i świadczyli pomoc potrzebującym. Nie ustawajmy w dążeniu do przezwyciężenia zaistniałego kryzysu” – głosi przesłanie.

Wskazano w nim, że pomoc to modlitwa o pokój, mediacje, apele do rządzących i gościnność.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ks. abp Stanisław Gądecki zwracał uwagę podczas konferencji, że podejście do uchodźcy powinno zależeć od motywu jego ucieczki.

– Spojrzenie na uciekiniera powinno być zdeterminowane tym, do jakiej kategorii on należy. Czasami może być trudno pod jaką kategorię podpada. Z pewnością różnie muszą być traktowani ci, których życie jest zagrożone, a ci, którzy kierują się motywami ekonomicznymi, nie mówiąc już o tych, którzy kierują się przestępstwem – podkreślił ks. abp Stanisław Gądecki.

Przesłanie ws. uchodźców zostało podpisane dziś w Warszawie przez przedstawicieli Kościołów zrzeszonych w Polskiej Radzie Ekumenicznej oraz przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.

Przesłanie Kościołów w Polsce w sprawie uchodźców [Czytaj]

RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl