fot. https://twitter.com/MRiRW_GOV_PL

Wicepremier H. Kowalczyk o programie wsparcia wymiany azbestowych pokryć dachowych: Skala zainteresowania programem była tak duża, że wartość wniosków znacząco przekroczyła kwoty przeznaczone na ten cel

Wicepremier Henryk Kowalczyk poinformował, że rolnicy złożyli 47 tysięcy wniosków w programie wsparcia wymiany azbestowych pokryć dachowych. Minister rolnictwa i rozwoju wsi przekazał ponadto, iż skala zainteresowania programem była tak duża, że wartość wniosków znacząco przekroczyła kwoty przeznaczone na ten cel.

Na wymianę pokryć dachowych resort przeznaczył ok. 350 mln złotych, a w przeprowadzonym naborze złożono wnioski na łącznie 588 mln złotych – zauważył wicepremier Henryk Kowalczyk.

Szef resortu rolnictwa zapewnił, że zostaną podjęte działania, by wszyscy wnioskujący otrzymali potrzebne środki.

– Pragnę uspokoić wszystkich, którzy złożyli wnioski, że postaramy się dokonać przesunięcia środków z innych działań w ramach KPO, aby móc zrealizować pokrycia dachowe oraz uzupełnić potencjalnie brakujące środki. Następnych naborów raczej nie będzie, bo środki finansowe już zostały wykorzystane w nadmiarze. Ci wszyscy, którzy złożyli wnioski, mogą być spokojni – powiedział wicepremier Henryk Kowalczyk.

Minister rolnictwa zastrzegł, że wobec tak dużej liczby wniosków nie wszyscy ubiegający się o dotację otrzymają decyzję w przewidywanym wcześniej terminie 30 dni.

Nabór na wymianę pokryć dachowych w ramach KPO rozpoczął się 17 października i trwał do 15 listopada.

Chodzi o dachy znajdujące się na budynkach służących do produkcji rolniczej, których pokrycie zawierało azbest. Wsparcie ma wynieść 40 złotych na metr kwadratowy dachu, jednak nie więcej niż 500 metrów kwadratowych. Oznacza to, że jedno gospodarstwo rolne może uzyskać maksymalnie do 20 tysięcy złotych wsparcia.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl