fot. pixabay.com

Umiarkowany optymizm hodowców norek po zapowiedzi prezydenta dotyczącej tzw. Piątki dla zwierząt

Hodowcy norek wypowiedź prezydenta dotyczącą tzw. Piątki dla zwierząt odczytują z optymizmem. Zwracają jednak uwagę, że wciąż, także z ust głowy państwa, padają słowa o likwidacji całej branży. W rozmowie z TV Trwam Szczepan Wójcik z Instytutu Gospodarki Rolnej podkreśla, że działania obozu władzy już teraz odbijają się na rolnikach.

Absolutnie nie zgadzam się z tą ustawą, zrobię wszystko, by nie dopuścić wejścia jej przepisów w życie; przepisy zostały źle przygotowane, w złym czasie – oświadczył prezydent Andrzej Duda, odnosząc się do tzw. Piątki dla zwierząt. [czytaj więcej] 

– Cały czas mówi się o zamknięciu branży hodowli zwierząt futerkowych, co nas, rolników, nas hodowców, optymizmem nie napaja. Jest nam bardzo przykro z tego powodu, że w dobie pandemii, ogólnoświatowego kryzysu gospodarczego, kiedy zamyka się branża po branży w Polsce, cały czas rząd myśli o tym, żeby zamknąć jedną z ważniejszych gałęzi polskiego rolnictwa (…). Banki, słysząc tego typu zapowiedzi, już wypowiedziały niektórym hodowcom kredyty, zmuszając ich tym samym do wcześniejszej spłaty – wskazał Szczepan Wójcik, prezes Instytutu Gospodarki Rolnej i hodowca norek.

 

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl