Umarzają postępowania ws. KRRiT

Warszawski sąd podtrzymał decyzję Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola o umorzeniu śledztwa w sprawie byłej dyrektor Departamentu Koncesyjnego KRRiT Agnieszki Ogrodowczyk – podaje Nasz Dziennik.

Sąd Rejonowy Warszawa-Wola rozpatrywał zażalenie, jakie na decyzję prokuratury o umorzeniu śledztwa złożyła Fundacja Lux Veritatis, która była też autorem skargi na działania dyrektor Ogrodowczyk.

Fundacja zarzuca jej złamanie procedur administracyjnych podczas pierwszego konkursu na pierwszy multipleks cyfrowy (MUX-1). Orzeczenie sądu jest ostateczne, nie można się od niego odwołać. Lidia Kochanowicz-Mańk, dyrektor finansowy Fundacji Lux Veritatis, nie kryje rozczarowania takim orzeczeniem sądu.

– Ta decyzja jest dla mnie trudna, nie tylko dlatego że jestem zaangażowana w tę sprawę, ale dlatego że decyzja sądu i uzasadnienie nie dotknęło meritum sprawy. Sąd nie wyjaśnił jak, ani dlaczego umorzenie tego postępowania jest zasadne, Rozumiemy że sąd ma prawo orzekać według swojego rozeznania sprawy, sądzę natomiast że nie ma rozeznania sprawy – powiedziała Lidia Kochanowicz-Mańk.

Tymczasem w Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Mokotów zawieszono śledztwo w sprawie okoliczności rozłożenia przez KRRiT na raty opłat koncesyjnych czterem podmiotom, które dostały koncesję na MUX-1.

Chodzi o podejrzenie podejmowania nieprawidłowych działań przez Krajową Radę i poświadczenie nieprawdy przez zarządy Lemon Records, Eska TV, ATM i STAVKA.

– To postępowanie jeszcze się nie rozpoczęło ponieważ z tego co mi wiadomo  prokurator czeka, na przekazanie akt z postępowania Sejmu do sądu. W tej chwili znajdują się one w Sejmie z uwagi na to, że był wniosek o postawienie członków KRRiT do odpowiedzialności konstytucyjnej. Mam nadzieję że gdy akta wrócą do sądu postępowanie się rozpocznie – powiedziała Lidia Kochanowicz-Mańk.

RIRM 

drukuj