Rząd chce wyeliminować Radio Maryja i Tv Trwam

Rząd Donalda Tuska chce wyeliminować z rynku medialnego Radio Maryja i Tv Trwam. Tym razem chce to zrobić nowelizacją ustawy o prawie telekomunikacyjnym.

Nowela w drastyczny sposób podwyższa opłaty koncesyjne. We wtorek nad rozwiązaniami jakie znalazły się w dokumencie debatowały połączone sejmowe komisje: Infrastruktury oraz Kultury i Środków Przekazu.

Magdalena Gaj prezes UKE poinformowała, że urząd przygotował poprawkę,  przerzucającą zapisy z rozporządzenia do ustawy. Zakłada on, że opłata z 300 mln zł ma spaść do ok. 1,5 mln zł. Jest to jednak i tak kilkukrotny wzrost.

Działania rządu to zamach na demokrację, cios w kierunku opozycyjnych mediów – powiedziała poseł Anna Sobecka.

To już na pewno nie jest wolność słowa i demokracja. To jest finansowy cios w kierunku opozycyjnych mediów. Nie wiemy czy rząd w zależności od sympatii czy antypatii będzie nakładał większe lub mniejsze opłaty i kontrybucje dla stacji telewizyjnych czy radiowych. Czy ma obowiązywać nowe niepisane prawo: Kto z Tuskiem- płaci mało; Kto przeciw premierowi – bankrutuje. A może lepiej od razu wprowadźcie stan wojenny i powołajcie jedną telewizję i radio – powiedziała poseł Anna Sobecka.

O. Tadeusz Rydzyk, Dyrektor Radia Maryja powiedział, że nas nigdy nie będzie stać na takie opłaty. Będziemy wyeliminowani – stwierdził.

–Likwidowanie wolności słowa, wolnych mediów to pójście w kierunku totalitaryzmu. – Co tu robić? Absolutnie zapamiętać tych posłów, którzy to robią. PO i PSL to robi. Będą wybory, nie można ludzi szkodzących Polsce, wolności wybierać powtórnie. To jest po pierwsze. Drugie: idźcie do tych posłów! Ci posłowie mówią, że są ludźmi wierzącymi, oni chodzą do Kościoła. Idźcie do nich, telefonujcie do nich! Oni chcą zrobić to bardzo szybko. Oznacza to, że Radio Maryja przestanie istnieć, przestanie istnieć Tv Trwam – powiedział o. Tadeusz Rydzyk.

 

Wypowiedź o. Tadeusza Rydzyka

Audio MP3
Pobierz

Wypowiedź poseł Anny Sobeckiej

Audio MP3
Pobierz

 

RIRM

drukuj