Lublin – przyjęto kolejną uchwałę dot. TV Trwam

Radni sejmiku województwa lubelskiego przyjęli kolejną uchwałę dotyczącą TV Trwam. Przypomnijmy, po wielu manifestacjach w kraju i na świecie KRRiT w drugim konkursie wydała decyzję o przyznaniu TV Trwam miejsca na cyfrowym MUX-1.

Pomimo tego katolicki nadawca nie może z niego korzystać, choć musi już wnosić opłaty za to miejsce. Taka sytuacja budzi niepokój wśród odbiorców TV Trwam i nie tylko.

Dokument został przyjęty przez radnych województwa lubelskiego podczas manifestacji w obronie TV Trwam, jaka przeszła ulicami Lublina 17 listopada.

– Ten stan rzeczy powoduje narastające poczucie dyskryminacji, niesprawiedliwości i utraty zaufania do obecnie rządzących. Jako radni województwa lubelskiego, solidaryzując się z mieszkańcami ziemi lubelskiej oraz wszystkimi osobami zainteresowanymi TV Trwam poprzez sygnał naziemnej telewizji cyfrowej, ale także respektowanie przez obecne państwo polskie podstawowych reguł demokratycznych, apelujemy o niezwłoczne udzielenie TV Trwam należnego jej miejsca na multipleksie. Żądamy zaprzestania działań mających znamiona ograniczania wolności słowa i swobód obywatelskich. Żądamy równego dostępu do środków masowego przekazu dla wszystkich obywateli naszego kraju – odczytywał projekt uchwały Marek Wojciechowski z Klubu Radnych Sejmiku Województwa Lubelskiego.

Podobny dokument radni uchwalili na początku ubiegłego roku, domagając się przyznania TV Trwam miejsca na pierwszej platformie cyfrowej. Przypomnijmy, że do tej pory w Polsce i poza jej granicami przeszło ponad 180 manifestacji w obronie Telewizji Trwam. Nadal trwa również akcja zbierania podpisów pod protestem do KRRiT.

RIRM

drukuj