fot. Marek Borawski

Pikieta w obronie wartości katolickich

5 maja w Gdańsku odbędzie się demonstracja w obronie małżeństw, rodzin, wartości katolickich i TV Trwam. Rozpocznie się o godz. 12:30 od Mszy św. w Bazylice św. Brygidy.

Po Eucharystii uczestnicy pikiety udadzą się pod pomnik króla Jana III Sobieskiego, którego postawa uczy jak ważne jest zawierzenie Bogu.

– Po Mszy św. udamy się ulicami miasta pod pomnik Jana III Sobieskiego. Wybraliśmy to miejsce ponieważ król Jan III Sobieski pokazał nam jak być narzędziem w ręku Pana Boga, jak wszystko postawić na Niego, żeby zwyciężyć. Jan III Sobieski pięknie powiedział: „ przybyłem, zobaczyłem, Bóg zwyciężył”. On omodlił całą wyprawę wiedeńską. Wszystko ofiarował Panu Bogu. Zdawał sobie sprawę, że w oparciu o ludzkie siły zwycięstwo nad pogaństwem nie jest możliwe – powiedziała Anna Kołakowska, odpowiedzialna za Krucjatę Różańcową, najmłodszy więzień stanu wojennego.

Anna Kołakowska dodała, że dziś musimy walczyć ze współczesnym pogaństwem po to, by ocalić nie tylko siebie, ale przyszłe  pokolenia.

– Ten protest jest nakazem moralnym. Będziemy bronić przyszłości swoich dzieci i wnuków, bo jest to walka o dusze naszych potomków. Musimy być w tej walce bardzo zdeterminowani; nie możemy ulęgać złu, które staje się coraz bardziej agresywne, które coraz mocniej wkracza w nasze codzienne życie. Wkracza do szkół, do instytucji państwowych. Musimy przeciwdziałać – dodała Anna Kołakowska.

Anna Kołakowska stwierdziła, że u nas jeszcze nie ma takich działań, jak w Europie Zachodniej. Wyjaśniła, że w niektórym państwach europejskich już w programie nauczania przedszkolnego próbuje się zacierać różnice między dziewczynką, a chłopcem. Anna Kołakowska dodała, ze inspiracją do zorganizowania pikiety w obronie wartości w Polsce jest postawa Francuzów, którzy walczą w obronie rodziny. Na 5 maja szykowana się wielka manifestacja w Lyonie.

RIRM

drukuj