Radni Łap upominają się o TV Trwam

Niezwolnienie miejsca na MUX-1 przez TVP jest wyrazem złej woli operatora oraz władz państwowych odpowiedzialnych za medialną spółkę – czytamy w stanowisku przyjętym przez Radę Miejską w Łapach.

Inicjatorem Stanowiska był Klub Radnych PiS. Pod dokumentem podpisało się 21 radnych z wszystkich ugrupowań.

Radni skierowali apel do KRRiT o niezwłoczne zrealizowanie decyzji o przyznaniu Fundacji Lux Veritatis miejsca dla TV Trwam na multipleksie cyfrowym. Zwrócili się także do telewizji publicznej o niezwłoczne opuszczenie pierwszego multipleksu i wykazanie dobrej woli w tej sprawie.

Oczekują oni zaprzestania faktycznej dyskryminacji stacji o charakterze religijnym, a tym samym dyskryminacji jej odbiorców w ogromnej większości katolików – mówi Sławomir Maciejewski, przewodniczący Klubu Radnych PiS w Łapach.

– Podstawą przyjęcia tej uchwały było to, że do tej pory mimo spłacenia, przede wszystkim pierwszej raty TV Trwam nie ma możliwości nadawania na multipleksie mimo, że koncesja została przyznana. Dlatego zastanawialiśmy się od dłuższego czasu co z tym można zrobić. Stąd pojawił się pomysł, żeby przypomnieć nasze stanowisko ze stycznia 2012 roku. I tutaj apelujemy do władz o to, by nie dyskryminować katolickich mediów tylko po prostu wreszcie umożliwić korzystanie z multipleksu – akcentuje Sławomir Maciejewski.

Rada Miejska w Łapach wraz z wieloma innymi samorządami, organizacjami, instytucjami i środowiskami w Polsce protestowała przeciw nieprzyznaniu TV Trwam miejsca na multipleksie cyfrowym.

Solidaryzowała się w tej sprawie ze stanowiskiem Stałej Konferencji Episkopatu Polski wskazując, że odmowa przyznania TV Trwam miejsca na multipleksie cyfrowym jest poważnym naruszeniem praw katolickiej opinii publicznej.

Cały czas organizowane są także marsze w obronie TV Trwam. Do tej pory ulicami polskich miast a także zagranicą przeszło ponad 180 marszów.

 

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl