Kolejne marsze w obronie Tv Trwam

Mieszkańcy Stargardu Szczecińskiego wyrazili swój sprzeciw wobec dyskryminacji Telewizji Trwam przez KRRiT, która nie przyznała jej miejsca na cyfrowym multipleksie.

Marsz poprzedziła Msza św. koncelebrowana w kościele pw. Św. Ducha. Po Eucharystii zgromadzeni przejdą pod pomnik bł. Jana Pawła II. Tam zostanie odmówiony Różaniec. Odczytany zostanie także apel w obronie Tv Trwam, skierowany do parlamentarzystów.

– Dyskryminowanie katolików, to deptanie godności człowieka. (…) Zobaczmy co dzieje się w mediach tego głównego nurtu. Deptane są podstawowe wartości naszej kultury, godność człowieka. Musimy więc pamiętać o tym, żebyśmy sami się szanowali, po to, aby inni nas szanowali – powiedziała Anna Maria Rzepecka, jedna z organizatorów marszu.

Do tej pory w kraju i za granicą odbyło się 124 manifestacji. Planowane są kolejne. W niedzielę w Olkuszu i Skarżysku- Kamiennej.  27 października w Jarosławiu i Lęborku.

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl