Marsz w obronie TV Trwam w Zambrowie

W najbliższą niedzielę (23 czerwca) ulicami Zambrowa przejdzie marsz w obronie wolnych mediów, w tym Radia Maryja i TV Trwam.

– Marsz rozpocznie się Mszą św. o godz. 16.00 w kościele p.w. Ducha Świętego, następnie przejdzie ulicami: Białostocką, Piłsudskiego, Kościuszki, Milenijną pod pomnik bł. Ojca św. Jana Pawła II. Tam nastąpi odczytanie petycji do KRRiT. W dalszej części zaplanowano przemówienia posłów – informuje Ireneusz Chaberek, jeden z organizatorów marszu.

Głównym celem manifestacji jest obrona TV Trwam i troska o przyznanie – tej katolickiej stacji – koncesji na nadawanie na multipleksie cyfrowym – akcentuje Ireneusz Chaberek.

– Chciałbym zaprosić jak najwięcej ludzi z Zambrowa i okolic, aby włączyli się w ten marsz; wszystkich tych, którzy słuchają Radia Maryja i oglądają TV Trwam. Zaproszenie kieruję także pod adresem rolników – gdyż u nas jest teren rolniczy – aby jak najwięcej ludzi, którzy nas żywią i bronią, wzięło udział w tej manifestacji. Musimy bronić Radia Maryja i TV Trwam, gdyż to jedyne środki przedstawiające prawdę w naszej Ojczyźnie – w Polsce. Obrona tych mediów jest naszym katolickim obowiązkiem – powiedział Ireneusz Chaberek.

Organizatorami manifestacji są Biuro Radia Maryja i NSZZ „Solidarność” Rolników Indywidualnych w Zambrowie.

RIRM 

drukuj