fot. PAP

Senat przyjął nowelę ustawy o RTV!!!

Senat przyjął bez poprawek nowelę ustawy o Radiofonii i Telewizji. Utrzymanie maksymalnej stawki na poziomie 26 mln zł zamknie rynek nowym nadawcom. Przede wszystkim Telewizji Trwam. Senatorowie PiS wnosili poprawki aby utrzymać opłaty koncesyjne na dotychczasowym poziomie. Wszystkie upadły.

Na Sali obecnych było 87 senatorów, za głosowało 57, przeciw było 30, wstrzymało się: 0, nie głosowało: 0
ZOBACZ JAK GŁOSOWALI SENATOROWIE (kliknij)

Dla nas oznacza to likwidację – powiedział o. Tadeusz Rydzyk, Dyrektor Radia Maryja.

 – Wszystko zmierza do tego, żeby odebrać głos katolikom, niezależnym mediom. Tylko media, które będą na usługach rządzących czyli reżimowe mają szansę na nadawanie. To jest jasne. W każdym totalitaryzmie chciano mieć media – tego mętnego nurtu, żeby ludziom mącić w głowach, by wierzyli w to co mówią rządzący. (…) Takie bariery finansowe oznaczają likwidację Radia Maryja i TV Trwam. Kwota 19 mln zł za rok czasu jest niemożliwa do zapłaty przez Radio Maryja. Tak samo dzieje się z koncesją na multipleksie cyfrowym – powiedział o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

Dyrektor Radia Maryja zwrócił także uwagę na nierówne traktowanie podmiotów. CZYTAJ WIĘCEJ

To nie jedyna ustawa uderzająca w Radio Maryja i TV Trwam, którą przyjął w ostatnim czasie Parlament. 10 i 12 października Sejm zdecydował o podniesieniu opłat za koncesje i częstotliwości.

 

RIRM

drukuj