fot. PAP/Piotr Nowak

Obrady Senatu ruszą w poniedziałek

Marszałek Tomasz Grodzki zapowiedział, że posiedzenie Senatu, na którym ma być procedowana tzw. tarcza antykryzysowa, ruszy w poniedziałek.

Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej Tomasz Grodzki powiedział, że termin ten jest najszybszym z możliwych. Zastrzegł jednocześnie, że obrady ruszą w poniedziałek rano, jeśli do wieczora dotrą do Senatu dokumenty z Sejmu.

Premier Mateusz Morawiecki dzisiaj rano po przegłosowaniu w Sejmie specustawy zwrócił się z apelem do marszałka Tomasza Grodzkiego, by jak najszybciej zwołał posiedzenie Senatu, najlepiej jeszcze dzisiaj.

Wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski podkreśla, że liczy się każda godzina.

– Ustawy, które chcemy wprowadzić, są dla naszej gospodarki, przedsiębiorców, pracowników, również dla rolników. To szerokie spectrum zmian, ułatwień, zwolnień, które należy wprowadzić w bardzo szybkim tempie. Apelowałem już wczoraj w swoim piśmie do pana marszałka w obiegowym Konwencie Seniorów o to, żeby zwołał posiedzenie jak najszybciej. Nie widzę żadnych przeszkód, by tak się nie stało – wskazuje Stanisław Karczewski.

Sejm przyjął nad ranem trzy ustawy wchodzące w skład tzw. rządowej tarczy antykryzysowej. Głównym celem nowych rozwiązań jest ochrona zatrudnienia, zmniejszenie obciążeń i zachowanie płynności finansowej w firmach.

RIRM

drukuj