fot. TV Trwam News

MON: 14 żołnierzy i trzech pracowników wojska chorych na Covid-19

Czternaścioro żołnierzy i trzech pracowników Wojska Polskiego jest chorych na Covid-19 – poinformowało Ministerstwo Obrony Narodowej. Kwarantanną w całym kraju objętych jest ponad 900 osób, włączając w to 357 podchorążych WAT.

Według stanu na sobotę, zachorowanie na Covid-19 potwierdzono u 14 żołnierzy i trzech pracowników. Kwarantanną w całym kraju objętych jest ponad 900 osób, włączając w to 357 podchorążych WAT – podało MON.

„We wszystkich jednostkach Wojska Polskiego zostały wprowadzone restrykcyjne środki przeciwepidemiczne oraz warunki bezpieczeństwa zgodnie z zaleceniami głównego inspektora sanitarnego WP. Utrzymywany jest rozszerzony monitoring epidemiczny w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną w kraju i na świecie” – podkreślił resort.

W zwalczaniu epidemii koronawirusa uczestniczy dziś blisko 5,4 tys. żołnierzy, którzy wspierają Straż Graniczną, pomagają osobom starszym i objętym kwarantanną.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś rano, że wykryto kolejnych 47 przypadków zakażenia. Łączny bilans zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 1436 osób; zmarło 16 osób.

PAP

drukuj