PSP: Ostatniej doby strażacy zmierzyli temperaturę u ponad 28,6 tys. osób

Ostatniej doby strażacy działający w 38 punktach kontroli sanitarnej na granicach kraju zmierzyli temperaturę u 28664 osób – poinformował w rozmowie z PAP rzecznik prasowy Komendanta Głównego PSP st. kpt. Krzysztof Batorski.

Krzysztof Batorski zaznaczył, że ostatniej doby w działaniach prowadzonych w punktach kontroli sanitarnej na granicach kraju brało udział 258 strażaków PSP, którzy wspierając inne służby zmierzyli temperaturę u 28664 osób.

Dodał, że przy szpitalach do tej pory rozstawiono 109 namiotów, które funkcjonują jako mobilne izby przyjęć, a przy ich obsłudze działa 409 strażaków. W tak przygotowanych izbach przyjęto już 380 pacjentów.

W poniedziałek wieczorem Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że zmarła czwarta osoba zakażona koronawirusem; to 67-letni pacjent hospitalizowany w Łańcucie (woj. podkarpackie). Poinformowano również o 21 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia.

Nowe potwierdzone przypadki zakażenia dotyczą 10 osób z woj. łódzkiego, 5 osób z woj. mazowieckiego, 3 osób z woj. dolnośląskiego, 1 osoby z woj. lubelskiego, 1 osoby z woj. wielkopolskiego i 1 osoby z woj. podkarpackiego. Jak podaje resort, pacjenci są w stanie stabilnym.

Łącznie w Polsce potwierdzono 177 przypadków zakażenia koronawirusem, z czego w poniedziałek 52.

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. Podejrzewa się, że do zarażenia koronawirusem, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, doszło w Chinach pod koniec 2019 r. na targu w Wuhan, stolicy prowincji Hubei.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl