fot. twitter.com/PolskaPolicja

Policjanci zatrzymali sprawców usiłowania napadu na stację paliw w Piotrkowie Kujawskim

Pięcioro podejrzanych o usiłowanie napadu z użyciem broni na stację paliw w Piotrkowie Kujawskim (woj. kujawsko-pomorskie) zatrzymali policjanci w jednej z miejscowości powiatu kolskiego w Wielkopolsce – poinformowała mł. insp. Monika Chlebicz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Do zdarzenia doszło 3 lutego około godz. 2.00 w nocy. Policjanci z Radziejowa otrzymali zgłoszenie, że na stacji paliw w Piotrkowie Kujawskim doszło do usiłowania napadu z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Okazało się, że kilka osób chciało wejść na stację, jednak drzwi były zamknięte. Wtedy jedna z nich kopnęła w drzwi, a następnie oddała strzał z broni palnej, uszkadzając szybę, po czym wszyscy uciekli.

Policjanci na miejscu zdarzenia zabezpieczyli ślady, użyli też psów topiących. Jednak wszystkie działania początkowo nie dały oczekiwanego rezultatu. Do pracy nad wykryciem sprawców włączyli się policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

W piątek, gdy zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów, doszło do zatrzymań podejrzanych. Kilkunastu policjantów kryminalnych z Radziejowa i Bydgoszczy, wspieranych przez funkcjonariuszy z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji, równocześnie weszło do kilku posesji na terenie powiatu kolskiego w województwie i zatrzymało czterech mężczyzn w wieku 18, 19, 23 i 25 lat oraz 17-latkę.

W trakcie przeszukań policjanci znaleźli dwie sztuki broni palnej, wiatrówkę oraz amunicję. Nikt z zatrzymanych nie miał pozwolenia na broń.

Zatrzymana 17-latka usłyszała zarzut posiadania broni i amunicji bez zezwolenia, a mężczyźni zarzuty usiłowania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, skutkującego uszkodzeniem mienia oraz posiadania broni i amunicji bez zezwolenia.

W poniedziałek sąd aresztował na trzy miesiące podejrzanych mężczyzn w 18, 19 i 25 lat. Wobec 23-latka zastosowano dozór oraz poręczenie majątkowe. Decyzja w sprawie ewentualnego zastosowania środków zabezpieczających wobec kobiety nie została jeszcze podjęta.

Podejrzanym mężczyznom grozi kara od 3 do 12 lat pozbawienia wolności, a kobiecie kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl