fot. pixabay.com

Policja apeluje o ostrożność i rozwagę podczas powrotu z wakacji

W weekend na polskich drogach możemy spodziewać się częstszych kontroli policji. Przed nami ostatnie dni wakacji, a to oznacza wzmożony ruch. Funkcjonariusze apelują o ostrożność i rozwagę podczas powrotów z letniego wypoczynku.

Ostatni weekend wakacji to czas powrotów do domów z urlopów. Aby te powroty były bezpieczne w tym czasie na polskich drogach pojawi się więcej niż zwykle policjantów z ruchu drogowego i prewencji. Wszystko w ramach dobiegającej końca akcji „Bezpieczne wakacje”.

– Zbliżamy się do końca wakacji, policjanci ruchu drogowego będą zwracać uwagę na takie najpoważniejsze wykroczenia, które są przyczyną wypadków, kolizji drogowych. Chodzi o to by kierowcy, pasażerowie bezpiecznie dotarli do domów wracając z wakacji – mówił mł. insp. Sebastian Gleń, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Policjanci będą koncentrować działania na głównych trasach ale także na drogach w miejscowościach turystycznych. Podczas kontroli sprawdzana będzie trzeźwość kierujących, prędkość pojazdów i ich stan techniczny. Wobec osób naruszających zasady bezpieczeństwa funkcjonariusze nie będą stosować taryfy ulgowej.

– W związku z tym intensywnym ruchem pojazdów mogą występować takie sytuacje, że kierowcy będą po prostu stać w korkach natomiast mogą być takie momenty, że mają kawałek prostej i będą próbowali nadrobić ten czas spędzony w korku przyspieszając i łamiąc limity prędkości wówczas mogą spotkać się z kontrolą, zatrzymaniem i mandatem za przekroczenie prędkości – wskazał mł. insp. Sebastian Gleń.

Policja apeluje, by w czasie powrotów pamiętać o bezpieczeństwie swoim, swoich, a także innych uczestników ruchu.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl