CBŚP i niemiecka policja zlikwidowały szajkę wysadzającą bankomaty

Policjanci CBŚP zatrzymali dwóch członków zorganizowanej grupy przestępczej wysadzającej bankomaty. Grupa ma na swoim koncie co najmniej kilkanaście włamań do bankomatów w Niemczech, Danii, Norwegii i Szwajcarii – dowiedziała się w czwartek PAP w CBŚP.

„Wstępnie ustalono, że w wyniku włamań do bankomatów tylko na terenie Niemiec sprawcy zrabowali ponad dwa miliony euro” – powiedziała PAP rzeczniczka Centralnego Biura Śledczego Policji kom. Agnieszka Hamelusz.

Mężczyzn zatrzymano na terenie województw zachodniopomorskiego i lubuskiego. Byli poszukiwani na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania.

Funkcjonariusze CBŚP nawiązali ścisłą współpracę z policją kryminalną z Berlina i Frankfurtu nad Odrą. Jak ustalili, grupa dopuszczała się przestępstw głównie w Niemczech, Danii, Norwegii i Szwajcarii.

„Wspólne działania policji niemieckiej i polskiej doprowadziły do zatrzymania na terenie Niemiec trzech członków grupy przestępczej podczas włamania do bankomatu. Sprawcy przy użyciu mieszanki gazu, doprowadzali do jego wybuchu, a następnie skradli gotówkę” – powiedziała Hamelusz.

Jak poinformowała, przedstawiono im zarzuty dotyczące działania w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się kradzieżami z włamaniem do bankomatów.

„Materiał dowodowy zebrany przez prokuraturę w Regensburgu w stosunku do dwóch pozostałych osób pozwolił na wystawienie Europejskiego Nakazu Aresztowania. Mężczyzn tych zatrzymani policjanci CBŚP w woj. zachodniopomorskim i lubuskim” – powiedziała rzeczniczka CBŚP.

Zatrzymani w Polsce mężczyźni mają zostać przekazani stronie niemieckiej.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl