fot. twitter.com/DanielObajtek

D. Obajtek: 6 mln zł z Fundacji Orlen dla 11 szpitali z oddziałami zakaźnymi

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek zapowiedział dziś, że w ramach walki z koronawirusem 6 mln zł z korporacyjnej Fundacji Orlen trafi w najbliższych dniach do 11 szpitali z oddziałami zakaźnymi. Pieniądze te mają zostać przeznaczone m.in. na zakup sprzętu medycznego i środków ochrony indywidualnej.

PKN Orlen informował ostatnio, że kupił 5 tys. maseczek ochronnych, które przekaże Agencji Rezerw Materiałowych. Spółka podawała, że chodzi o maseczki, które mają certyfikat Centralnego Instytutu Ochrony Pracy i zostaną rozdystrybuowane przede wszystkim do placówek ochrony zdrowia.

We wtorek prezes PKN Orlen podał również, że w ciągu 10 dni od rozpoczęcia produkcji na stacje paliw tej spółki trafiło już ponad 710 tys. litrów płynu do dezynfekcji rąk. Produkcja tego płynu, o działaniu wirusobójczym, ruszyła 12 marca w spółce zależnej płockiego koncernu – Orlen Oil w Jedliczu. W pierwszej kolejności produkt ten trafił do Agencji Rezerw Materiałowych – było to dotychczas ok. 500 tys. litrów.

Na początku zeszłego tygodnia prezes PKN Orlen zapowiedział, że spółka Orlen Oil zwiększy wytwarzanie płynu do dezynfekcji rąk – w marcu łącznie do 2,5 mln litrów, a w kwietniu do 4,5 mln litrów. W chwili rozpoczęcia wytwarzania tego produktu wydajność wynosiła tam ok. 750 tys. litrów tygodniowo. Obajtek informował wcześniej, że 16 marca w Orlen Oil uruchomiona została druga linia produkcyjna, co pozwoli na wytwarzanie płynu do dezynfekcji rąk w opakowaniach 1-litrowych i w cenie 15 zł za sztukę.

PAP

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl